Kontakt:
tel: +48 12 349-48-20
email: biuro@bosco-apartamenty.pl
Adres siedziby spółki:
ul. Kamienna 21
31-403 Kraków
Created by www.solutions-for-you.pl
Źródłem informacji może być np. portal jak niżej:
Pojazdy są objęte ubezpieczeniem OC.AC - w takim przypadku należy
natychmiast zgłosić szkodę do Bosco Apartamenty Sp. z o.o. oraz
do ubezpieczyciela i postępować zgodnie ze wskazówkami.
Zawsze należy zachować wszelką dokumentację opisową, fotograficzną,
protokoły z policji i t.p.
W takiej sytuacji można jeszcze sprawdzić alternatywne miejsca - najlepiej strzeżone. Zazwyczaj nawet w szczycie sezonu nie ma żadnego problemu z noclegiem jeśli zakres poszukiwań rozszerzy się o parkingi przy atrakcjach turystycznych (skanseny, jaskinie, zamki, kopalnie zabytkowe, twierdze, przystanie dla łodzi, parki zdrojowe, gospodarstwa agroturystyczne i inne) O tym, jak sobie cenią takie miejsca caravaningowcy można poczytać na przykład w dziale "Miejscówki za free" pod adresem jak niżej:
Stacje paliw - podobnie jak ogólnodostępne miejsca odpoczynku podróżnych - są dobre tylko do odpoczynku. Jak w poprzednim pytaniu - nie rekomendujemy noclegów na stacjach paliw (w niektórych krajach jest to nawet formalnie zabronione).
Tego rodzaju miejsca są dobre jako miejsce krótkiego odpoczynku kierowcy (przerwy na kawę i rozprostowanie kości). Nie rekomendujemy jednak noclegów - noclegi na niechronionych terenach nie są w dzisiejszych czasach bezpieczne.
F.A.Q
15.
Roleta przeciwsłoneczna/ przeciwdeszczowa. Instrukcję rozłożenia rolety zobaczysz TUTAJ.
Film z instrukcją składania rolety zobaczysz TUTAJ.
Pamiętaj by zawsze schować roletę w trakcie porywistych wiatrów oraz przed wyjazdem w trasę!
Pod roletą zewnętrzne oświetlenie - załączane z panelu wewnątrz.
14.
Zawór gazu do grilla. Instrukcję przygotowania grilla zobaczysz TUTAJ.
Film z instrukcją podłączenia grilla zobaczysz TUTAJ.
Pamiętaj by zawsze umyć i spakować wszystkie części grilla przed wyjazdem w trasę!
13.
Schowek na butle gazowe. Poziom zapełnienia butli zobaczysz TUTAJ.
Film z instrukcją wymiany butli zobaczysz TUTAJ.
Pamiętaj by zawsze zakręcić zawór butli przed wyjazdem w trasę!
12.
Schowek na pojemnik WC. Poziom zapełnienia zbiornika zobaczysz TUTAJ.
Film z instrukcją opróżnienia zbiornika zobaczysz TUTAJ.
Uwaga! Używamy tylko specjalnego papieru do toalet chemicznych!
11.
Bagażnik, zwany często "garażem". Dostęp z obu boków pojazdu, każde drzwi zamykane na dwa zamki (górny i dolny zgodnie z oznaczeniami OPEN / CLOSE). Wewnątrz dwa dodatkowe schowki - zamykane zamkiem przyciskowym by uniknąć otwarcia w czasie jazdy. W bagażniku ukryty turystyczny zestaw wypoczynkowy - stół z krzesłami.
Pojazd może prowadzić drugi kierowca tylko i wyłącznie wtedy, kiedy spełnia wymagania jak wyżej oraz został uprzednio zgłoszony w umowie wynajmu pojazdu. Pod żadnym pozorem nie wolno udostępnić pojazdu, kluczyków i/lub dokumentów innej osobie niż wymienione w umowie.
Pojazd może wypożyczyć kierowca który od minimum 3 lat posiada ważne prawo jazdy kategorii B (lub wyższej) oraz ma ukończony 26 rok życia. Nie jest wymagane prawo jazdy dla kierowców pojazdów powyżej 3,5 DMC.
Miejsce na campingu zawsze warto zarezerwować - poza sezonem zwykle nie ma problemu z miejscem ale w pełni sezonu może okazać się, że nie będzie dla nas miejsca. Warto upewnić się też, że będziemy mieli dostęp do prądu - tylko wtedy możemy bez ograniczeń używać np. klimatyzacji w części mieszkalnej. W sytuacjach awaryjnych (brak miejsca na campingu) warto sprawdzić ofertę najbliższych hoteli które coraz częściej dysponują wydzieloną infrastrukturą dla caravaningowców.
Dla osób początkujących sugerujemy krajowe wycieczki oraz wypoczynkowy pobyt na profesjonalnych campingach. W Polsce można znaleźć wiele całorocznych miejsc umożliwiających nie tylko wypoczynek ale i zwiedzanie okolic. Bardzo dobrym pomysłem "na start" są campingi z dobrym dojazdem w okolicy dużych miast. Więcej na temat ciekawych miejsc w kraju tutaj:
Pojazd jest gotowy do drogi czyli zatankowany, uzupełniono wszystkie płyny. Woda, gaz i inne również - wg załącznika do protokołu przekazania. Dodatkowo pojazd wyposażony jest we wszelkie udogodnienia o których mowa w ofercie bazowej (naczynia, pościele, ręczniki i inne). Zakupy spożywcze można zabrać z sobą lub uzupełnić po drodze - według uznania.
Należy jednak pamiętać o tym, by zwrócić pojazd umyty, wysprzątany oraz zatankowany do pełna, z uzupełnionymi płynami jak na starcie (płyn do spryskiwaczy, AD Blue)
Rozumiem, że czasami się to może niechcący zdarzyć. W takim przypadku zostaniecie Państwo obciążeni kosztami odtworzenia szkody.
Zdecydowanie zalecamy wykupienie dodatkowego ubezpieczenia turystycznego (nawet jeśli posiada się kartę EKUZ). Wbrew pozorom nie jest to bardzo duży koszt a uzyskujemy dostęp do szybkiej pomocy medycznej za granicą. Bosco Apartamenty Sp. z o.o nie sprzedaje polis, ale możemy podpowiedzieć miejsce gdzie wyboru towarzystwa czy zakupu polisy można wygodnie dokonać bez wychodzenia z domu:
Tak, przy czym trasa wyjazdu na terenie Unii Europejskiej powinna być w momencie wpłaty kaucji ustalona aby można było przygotować odpowiednie upoważnienia do poruszania się pojazdem innym niż własny (niektóre kraje mają specjalne wymogi formalne np. tłumaczenie upoważnienia na lokalny język). Jeśli w trakcie wyjazdu zmienią się plany - należy zgłosić ten fakt i sprawdzić, czy przekazane upoważnienia pozwolą na spokojnie kontynuowanie podróży w razie kontroli. Wyjazd poza UE wymaga jednak uzgodnienia przed odbiorem pojazdu oraz dodatkowego aneksu pod umowę - po uprzedniej weryfikacji czy zakres ubezpieczenia obejmuje dany kraj.
Źródłem informacji mogą być np. portale jak niżej a w szczególności
sekcje "informacje dla kierowców". Możliwe jest również zainstalowanie
na telefonie rządowej aplikacji iPolak:
Skąd pobrać informacje o należnych w danym kraju opłatach
drogowych, opłatach ekologicznych, winietach i t.p. ?
Co się stanie jeśli przypadkowo uszkodzimy lub zgubimy część wyposażenia?
Czy wyjazd powinien być objęty ubezpieczeniem turystycznym?
Skąd pobrać informacje o przepisach i wytycznych dla
polskich kierowców podróżujących za granicą?
Co się stanie jeśli dojdzie do awarii, stłuczki lub innego zdarzenia drogowego?
Czy można spać na stacjach benzynowych?
Czy można spać na przykład na darmowych parkingach dla kierowców TIR?
Czy miejsca na campingach należy rezerwować?
Gdzie najlepiej pojechać jeśli dopiero zaczyna się przygodę
z caravaningiem?
Czy w trakcie jazdy może zmienić mnie żona / mąż / znajomy / partner w podróży?
Gdzie się zatrzymać na noc jeśli nie znajdę wolnego miejsca na campingu?
Czy pojazd jest gotowy do drogi? Czy muszę coś uzupełnić,
coś z sobą zabrać zanim ruszę w trasę?
Czy mogę jechać za granicę?
Czy mogę wypożyczyć pojazd jeśli mam tylko kategorię B?